Starogardzianki wyróżnione w konkursie "List do Taty"

dodał: WK |autor: K. Breszka

Konkurs adresowano do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych. Jego celem było propagowanie dojrzałego i odpowiedzialnego ojcostwa. Przedsięwzięcie to angażuje Senatorów i Senat RP w działalność na rzecz rodziny i bezpiecznego dzieciństwa.

<

Przesłano około 160 prac, z czego jury przyznało 30 wyróżnień i wyłoniło 10 laureatów. Z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim laureatką została Maja Klein, a wyróżniono Maję Dzwonkowską. Obie dziewczynki to uczennice klasy V a.

Gościem specjalnym uroczystości był Kuba Kornacki, autor powieści „Ucho w opałach, czyli tajemnice porwania w Dolinie Kaczeńców”. Pisarz i artysta odczytał najciekawsze fragmenty dziecięcych listów opisujących ich relacje z ojcem.

Patronat honorowy nad uroczystością objął Wojewoda Gdański Dariusz Drelich oraz Pomorska Kurator Oświaty Monika Kończyk. Za organizację konkursu w powiecie gdańskim, starogardzkim i tczewskim odpowiedzialny był Senator Antoni Szymański, który pełnił rolę przewodniczącego komisji konkursowej.

<

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć