DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

dodał: WK |autor: K. Połom

W uroczystości wzięły udział wszyscy uczniowie szkoły wraz z nauczycielami. Akademię rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie przystąpiono do części artystycznej. Ukazała ona dzieje Polski z różnych czasów, zarówno wydarzenia z wolnej ojczyzny, jak i z czasów niezgody, słabości i zaborów. Widowisko przedstawiało ważną dla nas historię ojczyzny. W trakcie uroczystości śpiewane były pieśni patriotyczne, między innymi "Rota".

<

W pomieszczeniu panował mrok. Jedynie światła w kolorze czerwieni padające na scenę nadawały charakteru i powagi inscenizacji. Stroje uczniów odgrywających role zaborców były w kolorze czerni, zaś wcielających się w postaci Polaków w bieli. Wyjątkową atmosferę uroczystości nadawała muzyka dopasowana do przedstawianych scen i czytany komentarz, opowiadający wydarzenia historyczne. Podczas akademii panował prawdziwie świąteczny i uroczysty nastrój.

<

Inscenizacja była starannie przygotowana. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role. Udział w tej akademii, pozwolił nam na przeniesienie się myślami w tak ważne dla naszej ojczyzny wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć